Linkownia – co czytam, oglądam, czego słucham, kogo śledzę? Cz. IIŚwiąteczny, przedłużony weekend właśnie się rozpoczął. Dlatego też przygotowałam dla Was zestawienie ciekawostek wartych uwagi. Znajdziecie tutaj zarówno coś rozrywkowego, jak i edukacyjnego. Dziś na tapetę bierzemy podróże, wywiady, fotografię, grafikę i zdrowie!

Logo-Rico-Canarias

Rico Canarias – najlepsze wycieczki fakultatywne po polsku na Fuerteventurze oraz Lanzarote, oczywiście w języku polskim. Dzięki grudniowemu urlopowi mieliśmy okazję spędzić fantastyczne 8 dni w raju – na Wyspach Kanaryjskich. Jeszcze przed tym, jak zawitaliśmy na wyspę, wiedzieliśmy że będziemy chcieli w miarę możliwości zwiedzić jej najciekawsze zakątki ze sprawdzoną polską firmą. Na Gosię i Piotra trafiliśmy za pośrednictwem wyszukiwarki Google i z perspektywy czasu możemy stwierdzić, że był to najlepszy możliwy wybór. Skorzystaliśmy z opcji Fuerteventura Deluxe + Lanzarote Premium – dzięki czemu mieliśmy możliwość podczas jednego urlopu poznać wiele pięknych miejsc i chłonąć jak gąbka ich historię. Zarówno przed wyjazdem jak i po powrocie zaglądamy regularnie na blog Rico. Właśnie tam Gosia i Piotr dzielą się najróżniejszymi ciekawostkami związanymi z Wyspami Kanaryjskimi. Taka lektura pozwala nam poczuć się prawie jak na wakacjach po powrocie do Polski!

Logo-7-metrów-pod-ziemią

7 metrów pod ziemią – fenomenalny i równocześnie bardzo wartościowy kanał na Youtube. Pokazuje, że dzisiejszy internet to (na szczęście!) nie tylko makijaże, moda, pranki czy vlogi. Rafał Gębura poruszając niezwykle ważne tematy w naturalny sposób skupia wokół siebie widzów chętnych do ambitnej dyskusji w komentarzach. Dzięki szczerym rozmowom z gośćmi możemy zetknąć się z szerszym spojrzeniem na różne tematy społeczne, które nadal często są pomijane w publicznych mediach. Wbrew mojemu początkowemu przypuszczeniu – „ciężkie tematy” nie są zakopywane 7 metrów pod ziemią… to właśnie tam znajdują swoje ujście na światło dzienne.  Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki.

Logo-Peter-McKinnon

Peter McKinnon kanadyjczyk, fotograf i filmowiec z Toronto. Od kilku tygodni śledzę jego kanał z ogromnym zaciekawieniem wyczekując kolejnych produkcji. Dla mnie ma on nie tylko wartość rozrywkową, a przede wszystkim edukacyjną. A to z uwagi na to, że od kilku miesięcy rozwijamy z Osobistym usługi fotograficzne pod kryptonimem Sfokusowani (jeśli zechcecie, opowiem o tym coś więcej w osobnym wpisie)To co zdumiewa w filmach Petera to niesamowite przywiązanie uwagi do jakości wizualnej prezentowanych materiałów. Owszem, pomiędzy produkcjami typowo edukacyjnymi znajdziemy tutaj także vlogi z codziennego życia. Nie będzie zaskoczeniem, że także one przemycają przydatną dla fotografów i filmowców wiedzę, oprawioną w piękne widoki i podróżnicze przeżycia. Uprzedzam, że jeśli raz zasubskrybujecie kanał McKinnona nie będziecie mogli przestać go oglądać. Wartość dodana samego kanału  plus osobowość autora to mieszanka wybuchowa.

Logo-Canva

Canva  jeśli jeszcze nie znacie tego narzędzia, to uwierzcie – macie czego żałować. Ta aplikacja/strona internetowa po darmowej rejestracji pozwala wam samodzielnie stworzyć kilkadziesiąt typów grafik. Od postów na Instagram, Facebook przez ulotki, wizytówki aż po zaproszenia ślubne. Nie potrzebujecie do tego praktycznie żadnej wiedzy technicznej, a jedynie głowę pełną pomysłów. W Canvie znajdziecie dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy przykładowych elementów: zdjęcia, tła, symbole graficzne, czcionki. Jeśli to Wam nie wystarczy, możecie wgrać do projektu własne. To świetna, a przede wszystkim darmowa alternatywa dla Adobe Photoshop. Zwłaszcza dla osób, które poszukują prostych rozwiązań chociażby dla swoich social mediów.

Logo-MamaGinekolog

Mamaginekolog – uwielbiam Nicole za całokształt: szczerość, bezpośredniość, przystępność przekazywanej wiedzy medycznej. Po prostu za wszystko! Żałuję, że śledzę ją dopiero od niedawna, ale od kilku miesięcy chłonę wiedzę zarówno z jej bloga jak i InstaStory jak gąbka. W dzisiejszych czasach na szczęście mamy co raz więcej lekarzy z powołania, którzy szkolą się nie tylko po to, by znaleźć pracę w zawodzie, ale przede wszystkim mają w sobie coś na kształt poczucia misji. Nicole jest doskonałym przykładem tego, że praktyczna wiedza medyczna nie jest dla zwykłego szarego zjadacza chleba czymś nieosiągalnym. Wręcz przeciwnie każda (i każdy) z nas dla dobra własnego zdrowia powinien ją przyswajać.

Jeśli w około świątecznym zgiełku znajdziecie czas i ochotę odwiedzić interesujące miejsca w sieci, to kliknijcie w polecane linki. Zostawcie autorom od siebie kilka miłych słów. Myślę, że każdy nowy czytelnik/widz/obserwator to dla twórców radość i poczucie dobrze wykonanej pracy. Mam nadzieję, że wśród moich propozycji każdy z Was znajdzie coś dla siebie. 

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron autorów.

(Visited 393 times, 1 visits today)

4 komentarze so far.

  1. Pilotwycieczek pisze:
    Właśnie biorę się za oglądanie kolejnego odcinka 7 metrów pod ziemią, pozdrawiam!
  2. Małgorzata Mikulska pisze:
    Dziękujemy 🙂 Z przyjemnością pokazaliśmy ten tekst też i u nas na Facebooku. Serdecznie pozdrawiamy!

LEAVE A COMMENT