Festiwal Kawy w Katowicach 2018 – 8-9 września (FOTORELACJA!)Na początku września (8-9 tj. sobota, niedziela) w Katowicach odbył się Festiwal Kawy w przestrzeni targowej Galerii Szyb Wilson położonej na Janowie. Na imprezie zawitały firmy zajmującej się dystrybucją herbaty, kawy, producenci napojów, syropów, a także sprzętu do wyposażeń kawiarni, palarni i herbaciarni. Podczas eventu odwiedzający mieli możliwość wypróbowania aromatycznych kaw (dosłownie!) z całego świata i przyglądania się pracy najlepszych baristów. Dla chętnych zorganizowano także warsztaty, podczas których można było nauczyć się cuppingu czyli sprawdzaniu smaku kawy i jego obiektywnej oceny. Więcej na ten temat przeczytacie u Marcina z bloga PopularCoffee.

Festiwal Kawy Galeria Szyb Wilson Fit Na Obcasach
Festiwal Kawy Galeria Szyb Wilson Fit Na Obcasach
 Festiwal Kawy w Katowicach to szansa na poznanie osobiście najlepszych baristów, head roasterów i właścicieli palarni oraz kawiarni nie tylko z Górnego Śląska, ale też oczywiście z całej Polski. Dla początkujących jest to również doskonała okazja do nauki, rozwijania własnych umiejętności i podglądania bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek z branży w trakcie pracy. Każdy, kto zjawił się w Galerii Szyb Wilson w festiwalowy weekend mógł nie tylko wypróbować kaw z najlepszych ziaren z najdalszych zakątków świata (np. Etiopia, Burundi, Meksyk, Guatemala, Kenia, Kolumbia), ale też dokonać ich zakupu.
DSC_0100
DSC_0086
Dla nas był to przede wszystkim świetny (i jakże smakowity!) plan na spędzenie weekendu, ale także opcja wzięcia poznania „kawowego środowiska” z jego innej strony. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że podczas festiwalu odbyły się Mistrzostwa Górnego Śląska w Latte Art – zawody w malowaniu na kawie.

DSC_0117
DSC_0092

Palarnie, które prezentowały się na Festiwalu parzyły ziarna dla odwiedzających nie tylko w sposób klasyczny, w ekspresie ale również wykorzystując metody alternatywne jak Drip, Chemex, Syphon i Aeropress. Mieliśmy okazję poznać smaki m.in.  Coffee Grange z Kamyka, Hard Beans Coffee Roasters z Opola, warszawską HAYB Speciality Coffe i Java Coffe czy bydgoskie Audun Coffee (pozdrawiamy bardzo!). Musimy wspomnieć jeszcze o lokalnej kawiarni 3 Siostry – Bajgiel i Kawa, która oferowała w Galerii nie tylko swoje produkty, ale i pyszne naleśniki. Mamy w planie wybrać się tam na lunch w najbliższym czasie.
DSC_0081
DSC_0085
A teraz… jeszcze więcej zdjęć! Przewijajcie w dół – na końcu wpisu czeka na Was mała niespodzianka!

DSC_0162

DSC_0150

DSC_0149

DSC_0148

DSC_0147

DSC_0114
DSC_0098

DSC_0116

DSC_0115

DSC_0094

DSC_0090
DSC_0110

DSC_0087

Podczas Festiwalu Kawy w Katowicach zdecydowaliśmy się też przygotować swoje pierwsze wideo i w końcu uruchomić długo oczekiwany kanał na Youtube – Fit na obcasach.

Zapraszam do zasubskrybowania [KLIK!] i pozostawienia łapki w górę dla motywacji do dalszego nagrywania! (: Ps. Dajcie znać w komentarzach jakie jeszcze Festiwale tego typu warto odwiedzić zarówno na Górnym Śląsku jak i w całej Polsce!

DSC_0107
DSC_0143

(Visited 317 times, 1 visits today)

2 komentarze so far.

  1. kocham kawę, więc event w sam raz dla mnie 😉

LEAVE A COMMENT